Az elfogyasztott táplálék minősége és az emésztőrendszer állapota nagymértékben befolyásolja külső megjelenésünket és belső közérzetünket. Ha túl sok káros és túl kevés hasznos anyagot viszünk be a szervezetünkbe, akkor egyrészt hiánytünetek jelentkezhetnek, másrészt túlterhelődik legfőbb méregtelenítő szervünk a májunk, könnyen elsavasodhatunk és beleink, valamint bélflóránk károsodik.
A felhalmozódó méreganyagokat, illetve a bélfalon immár áthatolni képes allergizáló anyagokat testünk megpróbálja zsírsejtekbe zárva „eldugni” vagy a bőrünkön keresztül eltávolítani. Az így keletkező zsírfelesleget vagy bőrproblémákat tehát nem elegendő csupán kívülről kezelni.

A fogyókúrák általában önmagukban két okból nem szoktak tartós eredményre vezetni:
1. Sok esetben nem járnak eredményes salaktalanítással, sőt többnyire önmagukban is salakosodást és savasodást okoznak – ezzel mintegy biztosítva a jojó effektust.
2. Nem mondják meg a kliensnek, hogy hogyan tovább a fogyókúra után, így visszatérve a régi, megszokott táplálkozáshoz – ami az elhízáshoz vezetett – természetes a visszahízás.

Milyen alternatívát ajánlok?

  • Diétákat, amelyek inkább tisztító-méregtelenítő kúrák, ezért természetes fogyás a „mellékhatásuk”.
  • Léböjt kúrát szakszerű orvosi vezetéssel.
  • A helyes táplálkozás személyre szabott felépítését figyelembe véve az anyagcsere és a hormonrendszer működését.
  • Táplálék kiegészítőket, gyógynövény alapú készítményeket illetve homeopátiás szereket egyénre szabottan az ideális testsúly elérése és megtartása érdekében.
  • Tanácsadást a helyes életmód kialakításához.
  • Komplex tisztító-regeneráló programokat az alkat, a problémák és az igények alapján összeállítva.

Könyvajánló: ÉLETMÓDKÖNYV

ÉLETMÓDKÖNYV – Egészséges szeretnék lenni!

ÉLETMÓDKÖNYV – Egészséges szeretnék lenni!

Doktornő, az eper savasít vagy lúgosít?

/Ugrás a részles leíráshoz/ 

Ezt a kérdést nem egy betegem tette fel a személyes konzultáció során, hanem egy hivatali ügyintézés alkalmával a tisztviselő, amikor kiderült, hogy mivel foglalkozom. Többek között az ilyen és hasonló esetek indítottak arra, hogy könyvet írjak az életmódunkat érintő legfontosabb kérdésekről.

Az előadásaim kapcsán is rendszeresen tapasztalom a hallgatóság nagyfokú érdeklődését, ugyanakkor elveszettségét az információk erdejében. Elvégezve az orvosi egyetemet, nagyon hamar észrevettem, hogy égető szükség van a holisztikus, más szóval az egész embert figyelembe vevő szemléletű, az életmódra irányuló ismeretterjesztésre, tanácsadásra. Ezért tovább képeztem magam életmód-tanácsadónak és terapeutának.

Húsz éves terapeutagyakorlatom során számtalan esetben láthattam, hogy az életmód megváltoztatásával a civilizációs krónikus betegségek megelőzhetők, vagy megjelenésük jócskán eltolható, illetve a már kialakult kórképek is gyógyíthatók.
Sok példát hozhatnék, de legszívesebben egy olyan fiatalember esetéről számolnék be, aki messzemenően hajlandó volt felvállalni a felelősséget az egészségéért. A 35 éves, munkahelyén nagy terhelésnek és időnyomásnak kitett férfi, − mivel nem fordított figyelmet sem a táplálkozására, sem a testmozgásra − az utóbbi években szép kis pocakot eresztett. Egyre gyakoribb fejfájásai kergették orvoshoz, ahol kiderült, hogy magas lett a vérnyomása és a koleszterinszintje, és szembesült vele, hogy élete végéig gyógyszerek szedésére kényszerül.
Mivel ebbe nem akart belenyugodni, felkeresett valamilyen természetesebb megoldás reményében. Kemény étrendi változtatásokat javasoltam, megbeszéltük, hogy milyen mozgásformát fog a továbbiakban rendszeresen gyakorolni, és rábeszéltem, hogy sajátítson el egy neki megfelelő relaxációs technikát. Mindezekhez szigorúan tartotta magát, és az eredmény nem maradt el. Három hónap múlva már két számmal szűkebb nadrágban jelent meg, és a leletei szerint a vérnyomása és a koleszterinszintje is normalizálódott. Ennek már több éve, és a mai napig nem szed gyógyszert, viszont fizikailag és lelkileg is jó állapotnak örvend, és a munkáját is könnyebben látja el.

Azoknak, akik nem tudnak ilyen módon változtatni helytelen életmódjukon, és erőt venni az addigi rossz szokásaikon, azt szoktam mondani, hogy aki megbotlik és megsérül, azt be lehet kötözni, de aki állandóan botladozik, és sebre sebet gyűjt, azon én sem tudok segíteni. Tudom, hogy az előadásaim során az élőszó közvetlenebb, mégis azt remélem, hogy ez a könyv szélesebb rétegekhez is eljutva, sok embernek adhat ismereteket és kellő motivációt az egészséges életmód
kialakításához.

Jó egészséget kívánok szeretettel!

Dr. Kuklis Eszter

A könyvről részleteket, elérhetőséget, tartalomjegyzéket itt talál